svētdiena, 2010. gada 9. maijs

Čempionāta dalībvalstis : Anglija

Iepriekšējos čempionātos : Anglijas futbola izlase līdz šim pasaules čempionāta finālturnīros spēlējusi 12 reizes un ir viena no septiņām izlasēm, kurai izdevies izcīnīt pasaules čempionu titulu, ko tā paveica 1966.gada pasaules čempionātā, spēlējot savās mājās, Anglijā. Angļi, nezaudējot nevienu spēli, finālā ar 4:2 papildlaikā pieveica Rietumvācijas izlasi. Pirmie četri finālturnīri, kuros angļi piedalījās, viņiem nebija īpaši veiksmīgi - nevienā no tiem neizdevās izcīnīt vairāk kā vienu uzvaru. Pēc titula izcīnīšanas 1966.gada čempionātā, nākamajā, 1970.gada, čempionātā angļi zaudēja ceturtdaļfinālā, kas vēlāk jau kļuva par Anglijas izlases tradīciju - komanda 6 reizes pasaules čempionāta finālturnīros pamanījusies zaudēt tieši ceturtdaļfinālā.

Pēdējo 20 gadu laikā augstākais angļu sasniegums finālturnīros ir pusfināla sasniegšana 1990.gada pasaules čempionātā Itālijā, kur komanda piekāpās Rietumvācijai. Kopš tā laika Anglija nav spējusi kvalificēties tikai vienam finālturnīram - 1994.gada čempionātam ASV, kad izlase savā kvalifikācijas grupā palika trešajā vietā aiz Norvēģijas un Nīderlandes. 2006.gada čempionātā Vācijā Anglijas izlase pamatlaikā nezaudēja nevienu spēli, taču ceturtdaļfināla pēcspēles 11 metru sitienu sērija izrādījās liktenīga, tika zaudēts Portugāles izlasei, kurai tieši tādā pašā situācijā Anglijas izlase jau bija zaudējusi pirms diviem gadiem Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā.

Iepriekšējais kvalifikācijas cikls : 2010.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru Anglijas izlase aizvadīja nevainojami. Uzvara savā grupā tika nodrošināta jau divas kārtas pirms kvalifikācijas cikla beigām, ko tādu izlasei vēl nekad nebija izdevies paveikt. Kopumā 10 spēlēs tika izcīnītas 9 uzvaras, zaudēta tikai viena spēle pret Ukrainu, kad Anglijas izlase jau kvalificēšanos finālturnīram jau bija nodrošinājusi. Zīmīgi, ka angļi pieveica Horvātiju ar graujošiem rezultātiem 5:1 savā laukumā un 4:1 izbraukumā, tieši Horvātija bija tā komanda, kas liedza angļiem kvalificēties 2008.gada Eiropas čempionātam. Pirms 2010.gada pasaules čempionāta finālturnīra sākuma Anglijas izlasei paredzēts aizvadīt vēl divas draudzības spēles - 24.maijā savās mājās, Londonā, pret Meksikas izlasi, bet 30.maijā pret Japānu. Pirmo finālturnīra spēli Anglija aizvadīs 12.jūnijā pret ASV komandu.

Komandas komplektācija : Anglijas futbola izlasi kopš 2007.gada vada itālis Fabio Kapello (Fabio Capello), kuram šī ir debija valstsvienības trenēšanā un kā atzinis pats Kapello, Anglijas izlase ir pēdējā izlase viņa trenera karjerā. Pirms Anglijas izlases Kapello veiksmīgi trenējis tādus futbola klubus kā Real Madrid, Milan un Roma. Zīmīgi, ka Kapello izdevies uzvarēt vietējo čempionātu ar visām viņa trenētajām komandām. Kapello ir tikai otrais ne-angļu treneris, kas vadījis Anglijas izlasi, pirmais bija zviedru speciālists Svens Gorans Ēriksons (Sven-Goran Eriksson). Kapello pagaidām Anglijas izlasi vada ļoti veiksmīgi, uzvarot 72.7% spēļu, viņa vadībā Anglija zaudējusi tikai 4 spēles.

Anglijas izlasi veido spēlētāji, kas spēlē vietējā čempionātā un pārstāv Anglijas Premjerlīgas spēcīgākos klubus. Uzbrukuma līnijā spēlē šīs sezonas Premjerlīgas rezultatīvākais spēlētājs, Manchester United uzbrucējs Veins Rūnijs (Wayne Rooney), kurš izlases rindās 58 spēlēs guvis 25 vārtus. Vēl jāizceļ šosezon lieliski spēlējošais Tottenham Hotspur uzbrucējs Džermeins Defo (Jermain Defoe), kurš 39 spēlēs pamanījies gūt 12 vārtus. Vidējās līnijas balsti ir Chelsea pussargs Frenks Lampards (Frank Lampard), kuram izdevies gūt 20 vārtus 77 spēlēs un Liverpool pussargs Stīvens Džerārds (Steven Gerrard). Aizsardzības balsti ir Manchester United aizsargs un izlases kapteinis Rio Ferdinands (Rio Ferdinand) un Chelsea aizsargs un bijušais izlases kaptenis Džons Terijs (John Terry).