piektdiena, 2010. gada 14. maijs

Čempionāta dalībvalstis : Austrālija

Iepriekšējos čempionātos : Austrālijas futbola izlase pasaules čempionāta finālturnīros līdz šim spēlējusi tikai divas reizes. Pirmie divi Austrālijas izlases kvalificēšanās centieni pasaules čempionātam bija nesekmīgi, jo abas reizes nācās zaudēt play-off pārspēlēs par vietu finālturnīrā - attiecīgi pret Ziemeļkoreju un Izraēlu. 1974.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru Austrālijas izlase iesāka pārliecinoši, izcīnot uzvaras pret Irāku, Jaunzēlandi un Indonēziju. Pēc tam divu spēļu summā tika pieveikta arī Irāna un papildspēlē arī Dienvidkoreja. Sniegums finālturnīrā nebija īpaši sekmīgs, taču Austrālija nokļuva grupā ar ļoti spēcīgiem pretiniekiem - rīkotājvalstīm Austrumvāciju un Rietumvāciju. Vienīgo punktu čempionātā austrālieši izcīnīja nospēlējot 0:0 ar Čīles izlasi.


Turpmākajos kvalifikācijas turnīros Austrālijai vienmēr pietrūka pavisam nedaudz, lai nokļūtu finālturnīrā, bieži zaudējot pēdējā play-off pārspēlē - 1986.gadā cīņā par vietu finālturnīrā tika zaudēts Skotijai. 1994.gadā play-off pārspēlēs Austrālija piekāpās Argentīnas izlasei, 1998.gadā zaudējums divu spēļu summā pret Irānu, bet 2002.gadā pret Urugvajas izlasi. Kārtējo reizi līdz play-off pārspēlēm par vietu pasaules čempionāta finālturnīrā Austrālijas izlasei izdevās aizkļūt 2006.gada kvalifikācijas turnīrā, kad tieši tāpat kā pirms četriem gadiem, izšķirošā cīņa bija jāizvada pret Urugvajas izlasi. Savā laukumā urugvajieši izcīnīja minimālu uzvaru ar 1:0, taču izbraukumā ar identisku rezultātu piekāpās austrāliešiem, kas nozīmēja papildlaiku. Papildlaikā neviena no komandām vārtus gūt nespēja un visu nācās izšķirt 11 metru sitienu sērijai. Austrālijas vārtsargs Marks Švarcers (Mark Schwarzer) pamanījās atvairīt divus pretinieku sitienus un Austrālija svinēja uzvaru ar 4:2 un pirmo reizi pēc 32 gadu pārtraukuma izcīnīja tiesības startēt pasaules čempionāta finālturnīrā Vācijā.

Talantīgā futbola trenera Gūsa Hidinga (Guus Hiddink) vadībā Austrālija 2006.gada pasaules čempionātā spēlēja negaidīti labi. Pirmajā spēlē Austrālija ar 3:1 pārspēja Japānu izraujot uzvaru mača pēdējās 5 minūtēs gūstot visus trīs vārtus. Otrajā spēlē austrālieši lika pamatīgi pasvīst Brazīlijas izlasei, taču beigu beigās zaudēja ar 0:2. Izšķirošajā grupu turnīra spēlē Austrālijas izlase nospēlēja neizšķirti ar Horvātiju (2:2) un ar to pietika, lai iekļūtu astotdaļfinālā. Tajā Austrālijas izlases pretinieki bija Itālijas izlase. Līdz pat mača izskaņai laukumā ritēja ļoti līdzīga spēle, taču vārtus nevienai no komandām gūt neizdevās un likās jau, ka nāksies spēlēt papildlaiku, kad kompensācijas laika pašā izskaņā (95.minūtē) galvenais tiesnesis uz Austrālijas vārtiem nozīmēja diezgan absurdu 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Frančesko Totti (Francesco Totti) un ieveda savu komandu ceturtdaļfinālā.

Iepriekšējais kvalifikācijas cikls : Tā kā gadu gaitā bija pierādījies, ka Austrālijas izlasei būtībā nav konkurentu Okeānijas zonā, tad tā 2010.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā piedalījās kopā ar Āzijas zonas komandām. Austrāliju ielozēja kopā ar Kataru, Irāku un Ķīnu. No četrām komandām labākās divas kvalificējās ceturtajam posmam. Austrālijas izlase 6 spēlēs pamanījās izcīnīt 10 punktus un kā grupas līderi iekļuva nākamajā kārtā. Tajā atlikušās 10 komandas tika sadalītas 2 grupās pa 5 komandām katrā. Divas labākās komandas no katras grupas kvalificējās finālturnīram, bet trešās vietas savā starpā aizvadīja play-off pārspēles. Šajā posmā Austrālijas izlase nospēlēja ļoti pārliecinoši, nezaudējot nevienu no 8 kvalifikācijas spēlēm un kā grupas līderi kvalificējās 2010.gada pasaules čempionāta finālam Dienvidāfrikā. Austrālijas izlasei līdz finālturnīra sākumam ieplānots aizvadīt vēl trīs draudzības mačus - 24.maijā pret Jaunzēlandi, 1.jūnijā pret Dāniju, bet 6.jūnijā komanda mērosies spēkiem ar ASV izlasi. Pirmo grupu turnīra spēli Austrālija izspēlēs 13.jūnijā pret Vācijas izlasi.

Komandas komplektācija : Austrālijas izlases galvenais treneris kopš 2007.gada ir Pims Verbēks (Pim Verbeek), kurš savas karjeras gaitā trenējis daudzus futbola klubus gan no Nīderlandes, gan Japānas, kā arī īsu laiku bijis Dienvidkorejas izlases galvenais treneris. Viens no komandas līderiem ir Anglijas Premjerlīgas kluba Everton pussargs Tims Keihils (Tim Cahill), kurš 37 spēlēs guvis 19 vārtus. Izlases pamatvārtsargs ir 37 gadus vecais angļu Fulham vārtsargs Marks Švarcers (Mark Schwarzer), kurš izlases rindās līdzšim jau aizvadījis 73 spēles. Vairums izlase spēlētāju pārstāv Eiropas valstu klubus, it īpaši Anglijas un Nīderlandes komandas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru