otrdiena, 2010. gada 4. maijs

Čempionāta dalībvalstis : Francija

Iepriekšējos čempionātos : Francijas izlase līdz šim spēlējusi 13 pasaules čempionātu finālturnīros un ir viena no 7 izlasēm, kam izdevies izcīnīt pasaules kausu, ko tā paveica 1998.gada pasaules čempionātā, spēlējot savās mājās un finālā ar 3:0 sagraujot Brazīlijas izlasi. Divus gadus vēlāk Francija uzvarēja arī Eiropas čempionātā, kļūstot par pirmo izlasi, kurai izdevies uzvarēt abos turnīros pēc kārtas. 2002.gada pasaules čempionāts, kas notika Japānā un Korejā francūžiem bija pagalam neveiksmīgs - zaudējums atklāšanas spēlē pret Senegālu bija tikai sākums neveiksmju sērijai, tajā čempionātā varenā Francijas izlase nespēja gūt pat vienus vārtus un apkaunojoši izstājās jau pēc grupu turnīra. 2004.gada Eiropas čempionātā Francijas sniegums it kā bija labāks, taču tālāk par ceturtdaļfinālu tikt neizdevās, nācās piekāpties Grieķijas izlasei.


Kad arī 2006.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs tika iesākts ar nepārliecinošiem rezultātiem, komandas galvenais treneris Reimonds Domeneks (Raymond Domenech) nolēma lūgt palīdzību "zelta paaudzes" spēlētājiem, kuri it kā savu karjeru nacionālajā izlasē bija beiguši - un tā komandas sastāvā atgriezās tādi spēlētāji kā Zinedīns Zidāns (Zinedine Zidane), Klods Makelele (Claude Makelele) un Lilians Turāms (Lilian Thuram). Tas izrādījās pareizs lēmums no trenera puses, un komandas sniegums strauji uzlabojās, taču 2006.gada finālturnīrā Francijas izlase netika uzskatīta par pretendentiem uz titulu. Čempionātu francūži iesāka smagnēji, spēlējot neizšķirti pret Šveici un Dienvidkoreju, taču tad nāca pirmā uzvara pret Togo un Francijas izlase sāka uzņemt apgriezienus. Pa ceļam apspēlējot gan Spāniju, gan Brazīliju Francijas izlase iekļuva finālā, kur pēc spēles 11 metru sitienu sērijā piekāpās Itālijas izlasei.

Iepriekšējais kvalifikācijas cikls : 2010.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru Francijas izlase aizvadīja diezgan pārliecinoši, zaudējot tikai vienu spēli, taču pat ar to bija par maz, lai nodrošinātu automātisku kvalificēšanos čempionātam, to paveica Serbijas izlase izcīnot par vienu punktu vairāk un atstājot Franciju 2.vietā grupā, kas nozīmēja play-off cīņu par vietu finālturnīrā. Play-off izloze Francijas izlasei nebija īpaši veiksmīga, jo pretim tika ielozēta diezgan neparocīgā Īrijas komanda. Kā jau tas bija paredzams, cīņa starp abām izlasēm izvērtās ļoti spraiga, izbraukumā Francija izcīnīja minimālu uzvaru 1:0, bet savā laukumā piekāpās ar 0:1, kas nozīmēja papildlaiku. Tajā tiesneša kļūdas dēļ triumfēja francūži, kad īru soda laukumā ar roku nospēlēja francūžu uzbrucējs Tjerī Anrī (Thierry Henry) un Viljams Gallass (William Gallas) guva uzvaru nesošos vārtus.

Francijas izlase līdz pasaules čempionātam ieplānojusi aizvadīt vēl trīs draudzības spēles. 26.maijā pret Kostariku, 30.maijā pret Tunisiju un nedēļu pirms čempionāta sākuma, 4.jūnijā, spēli pret Ķīnas izlasi, bet jau 11.jūnijā komanda aizvadīs pirmo čempionāta grupu turnīra spēli pret Urugvajas valstsvienību.

Komandas komplektācija : Pie Francijas valstsvienības stūres jau kopš 2004.gada atrodas Reimonds Domeneks (Raymond Domenech) un lai gan viņš tiek bieži kritizēts kā neprasmīgs treneris un viņa lēmumi bieži vien tiek apšaubīti, tieši Domeneka vadībā izlase spējusi atkopties pēc neveiksmēm 2002.gada pasaules čempionātā un 2004.gada Eiropas čempionātā. Francijas izlasi veido spēlētāji, kuri spēlē Eiropas vadošajos klubos. Īpaši jāizceļ Barcelona uzbrucējs Tjerī Anrī (Thierry Henry), kurš izlases rindās aizvadījis jau 118 spēles un guvis 51 vārtus. Uzbrukuma līnijā spēlē Anglijas Premjerlīgas kluba Chelsea uzbrucējs Nikolā Anelka (Nicolas Anelka). Vidējā līnijā izlases rindās spēlē strauji progresējošais Bayern Munich pussargs Franks Riberī (Franck Ribery) un šosezon lieliski spēlējošais Chelsea pussargs Floriēns Maludā (Florient Malouda).

2 komentāri:

  1. Tāda uzņēmība, protams, ir ļoti apsveicama lieta, tikai diemžēl vismaz pagaidām katrā rakstā ir vismaz pa kādai nopietnai faktu kļūdai. Piemēram:

    Francija
    *Patiesībā franči īrus uzvarēja izbraukumā, un neizšķirts bija savā laukumā;
    *Izšķirošos vārtus guva Gallass, nevis Anrī;
    *Sahā izlasē nav spēlējis jau četrus gadus.

    Urugvaja
    *1950. gadā PČ nebija fināla tradicionālā izpratnē. Bija četru komandu finālturnīrs, kurā pirmās divas vietas ieņēma Urugvaja un Brazīlija.

    Meksika
    *Trešās kārtas grupa Meksikai nebija gan "salīdzinoši viegla". Katram, kas kaut ko zina par CONCACAF futbolu, ir skaidrs, ka tā bija nāves grupa - galvastiesu stiprāka par pārējām divām.
    *Džonatans dos Santoss, protams, ir daudzsološs jauneklis, bet Dienvidāfrikā viņš varēs būt laimīgs par rezervista vietu, ja uz PČ vispār tiks paņemts. Viņa vecākais brālis Džovani gan ir stabils pamatsastāva vīrs.

    Dienvidāfrika
    *Patiesībā Dienvidāfrikai bija gan jāpiedalās kvalifikācijas turnīrā, jo tas pārklājās ar Nāciju kausa kvalifikāciju.
    *Draudzības spēļu statistika ir nepareiza. Kopš Konfederāciju kausa ir nospēlētas 13 spēles - 3 uzvaras, 5 neizšķirti, 5 zaudējumi. Pirmajās 8 no tām tika gūti tikai 2 vārti. Vienīgās uzvaras izcīnītas pret Madagaskaru, Zimbabvi un Jamaiku - diez vai to var nosaukt par "diezgan pārliecinošu sniegumu".

    Lai nu kā, novēlu turpināt šo projektu, tikai rūpīgāk pārbaudīt faktus. Lai izdodas!

    AtbildētDzēst
  2. Kurbad, man prieks par tavu vērību un to, ka norādi uz kļūdām. Vairums no tām tiešām ir muļķīgas neuzmanības kļūdas, kuras tiks labotas, bet dažās vietās ar aizrādījumiem esi pārcenties :

    Dienvidāfrika :

    Es rakstā esmu pieminējis draudzības spēļu statistiku spēlēm, kas notika tieši Dienvidāfrikā, neskaitot izbraukuma spēles (tas tekstā ir diezgan nepārprotami minēts).

    Runājot par to piedalīšanos kvalifikācijas turnīrā - tā jau ir zināmā mērā piesiešanās vārdiem, jo pēc būtības mans apgalvojums rakstā ir pareizs - komandai NEBIJA jāpiedalās kvalifikācijas turnīrā, lai cinītos par VIETU finālturnīrā, tā tai tika piešķirta automātiski.


    Meksika

    Runājot par viņu grupu 3.kvalifikācijas kārtā. Te atkal ir subjektīvisms, manuprāt, un ļoti atkarīgs no tā, ar ko tad tas "salīdzinoši" tiek ņemts kopā un es šeit domāju tieši "salīdzinot ar Meksikas izlasi". Un Kanāda un Jamaika, manuprāt, ir tik vājas izlases, ka tur par kaut kādu nāves grupu ne runas nevarēja būt. Es to "salīdzinoši vāja grupa" izcēlu tāpēc, lai akcentētu to, ka Meksikas parādītais sniegums tajā grupā bija zem katras kritikas un tā nu tas bija - Jamaika un Kanāda Meksikai ir jāuzvar jebkurā laikā, ar Hondurasu kaut kādas grūtības vēl daļēji būtu attaisnojamas.


    Urugvaja

    Te nu gan tu piesienies tikai tāpēc, lai par katru rakstu būtu kaut ko nokritizējis :D Galu galā, neskatoties uz to, kāds bija tas čempionāts, Urugvaja tajā uzvarēja, pieveicot Brazīliju 2:1 un pasaules čempionu tituls viņiem par to pienākas.

    Ar to Francijas Play-off gan esmu nolaidis lažu un to noteikti izlabošu, tāpat kā pārējās tevis norādītās kļūdas, kurām man nav pretargumentu.

    AtbildētDzēst